Te maszyny budowlane trafiły prosto z targów Bauma do Polski. Nowe ładowarki teleskopowe Manitou są jeszcze łatwiejsze w obsłudze i mają większą niż dotychczas wysokość podnoszenia. Podnośniki Manitou mają sporą szansę na to, aby w Polsce zrobić sporą karierę.
Manitou jest renomowanym producentem maszyn budowlanych z wysięgnikiem teleskopowym. Obecnie w gamie obrotowych ładowarek teleskopowych, oznaczanych przez producenta jako MRT, pojawiła się seria maszyn Easy. Obejmuje ona trzy modele: MRT 1440, MRT 1640 i MRT 1840, które zastępują oferowane dotychczas maszyny serii M.
Wszystkie korzystają ze wspólnych podzespołów, w tym ramy, co znacznie upraszcza obsługę. Mają zwarte wymiary, a kabiny zostały poprawione pod kątem ergonomii. Deska rozdzielcza jest bardziej czytelna. Wprowadzono nowe czujniki ciśnienia stabilizatorów. Podkładki stabilizatorów zamontowano w ten sposób, że po złożeniu nie wychodzą poza obrys maszyny. We wcześniejszej serii M operator musiał ręcznie składać je do jazdy. Nową funkcją jest samopoziomowanie stabilizatorów. Wysokość podnoszenia poszczególnych modeli serii Easy zawiera się w ich nazwie i wynosi: 13,8 m (MRT 1440), 15,8 m (MRT 1640) i 17,75 m (MRT 1840). Maksymalny udźwig to 4.000 kg.
Wśród mniejszych ładowarek, o wysokości podnoszenia około 6 m, nowością jest MT 625, które zajmuje miejsce maszyny MT 620. Maksymalny udźwig nowej ładowarki wynosi 2.500 kg. Napędza ją poprzez przekładnię hydrostatyczną wysokoprężny silnik Kubota V3307 o mocy 75 KM. Wygodne sterowanie zapewnia dżojstik JSM. Do wnętrza wchodzi się wprost z poziomu nawierzchni. Uruchomienie maszyny zajmuje nie więcej niż 10 sekund, a obsługa jest intuicyjna. MT 625 dostępne jest w dwu wersjach: Turbo i Comfort. Ta druga oferuje między innymi regulowaną kolumnę kierownicy i fotel, a w ramach wyposażenia dodatkowego dostępnego tylko w wersji Comfort zaproponowano radio, klimatyzację i odmrażacz szyby tylnej. Maszyna mierzy zaledwie 1,92 m wysokości, 1,82 m szerokości i 3,9 m długości. Pozwala jej to swobodnie poruszać się w pomieszczeniach zamkniętych.
Zamiast maszyn MVT 665 i MVT 675 oferowane jest teraz MHT 780 o większym udźwigu i zasięgu. Gamę podnośników ATJ wzbogaciło 160 ATJ+ z trzyosobowym koszem.